חי, צומח, דומם

5 טיפים לשלב את הטבע בסביבת העבודה
liat-667-Edit_Web-rez

הכירו את הכותבת:
ליאת שפיר, מעצבת פנים עם ניסיון רב בעיצוב חללים מורכבים ומתן פתרונות למצבים מורכבים

ט"ו בשבט לפנינו וזו הזדמנות מצוינת לדבר על צמחיה בסביבות העבודה שלכם. אנחנו כבר בסוף ינואר, וכולנו מרגישים את ההתחממות הגלובלית פה בישראל, השנה במיוחד. בתחילת היום ובסוף היום, קר ממש, ובמשך היום 22 מעלות. אני לא זוכרת חורף כזה מוזר, שאחת לכמה ימים יש מטחי גשם עזים, ושוב התחממות.

נושא איכות הסביבה מעסיק את כולנו ב-50 השנים האחרונות, אך נראה שבשנים האחרונות הוא תופס הרבה כותרות ראשיות. כשבדקתי את הערך "קיימות" מסתבר שיש 300 הגדרות שונות, אבל אם אשאל מה זה בצורה הכי פשוטה הרוב יאמרו שצריך לשמור על כדור הארץ למען הדורות הבאים, ומתכוונים שעדיף לצרוך פחות, להשתמש בקיים בדרך שונה ולמחזר.
ברחבי העולם רואים יותר ויותר משרדים שבחרו לשלב סביבה ירוקה במשרדים שלהם באמצעות צמחים. ההשפעה המטיבה והחיובית שיש לצמחים על בריאות הנפש, המחשבות והרגשות החיוביים שלנו נתמכת גם במחקרים.
המגמה הזו כבר פה לא מעט שנים ונראה שהיא פה להישאר, אז הנה:

ליאת שפיר, עיצוב פנים | חי צומח דומם. מעצבת פנים. interior designer
ליאת שפיר, עיצוב פנים | חי צומח דומם. מעצבת פנים. interior designer

5 טיפים איך אפשר לשלב את הטבע בסביבת העבודה שלכם

קירות ירוקים טבעיים או מלאכותיים –
קירות ירוקים הם רבי רושם, וצריך להחליט אם יהיו מצמחיה טבעית או מלאכותית.
קיר טבעי ידרוש הכנה של תשתיות מראש להשקיה ותחזוקה. טיפול בצמחים שגדלים במאונך יהיו קשים יותר לטיפול אבל יש לקיר כזה מראה מנצח.

צמחיה טבעית – מדי לחות וTOMGROW –
צמחיה טבעית צריך לתחזק, להשקות ולטפל נקודה. צמח שגדל ומשתלט או צמח שמתייבש אלו מראות שעדיף להמנע מהם. כדאי מראש לבחור צמחים שיהיו עמידים ומותאמים לתאורת משרדים. בנוגע להשקיה – אפשר לשים את הצמחים בכלים ייעודיים עם דופן כפולה, ולהם מדי לחות שיציגו שיש להשקותם אחת ל-10-14 יום.
אם תרצו להשקות את צמחים שלכם רק פעמיים בשנה – ישנו מוצר מדהים שפיתחו בחברת TOMGROW שבו אפשר יהיה לגדל כל צמח בכל חלל בזכות החיישן שפיתחו.

צמחיה הידרופונית –
הרעיון הוא שבמקום לשתול את הצמחים באדמה, מניחים אותם על מצע מנותק שבהם יש תמיסות שיודעות לספק לצמחים את המזון והמים שהם צריכים וזה דורש פחות תחזוקה. יש לה השפעה על האוויר הנקי שאנו נושמים בכך שהיא מסננת את האוויר במקומות סגורים.

צמחיה מלאכותית –
היתרון הגדול, הצמחים נראים טוב כל השנה ואינם דורשים תחזוקה. צמחים במראה "אמיתי" אינם זולים, אבל יתנו לכם מענה ותחושה טובה. באחד הפרוייקטים שתכננתי ממש שתלנו אותם באדמה. למי שיש תקציב קטן, שימוש בסוקולונטים שנותנים ביטוי ירוק היא גם אפשרות טובה.

 

ליאת שפיר, עיצוב פנים | חי צומח דומם. מעצבת פנים. interior designer
ליאת שפיר, עיצוב פנים | חי צומח דומם. מעצבת פנים. interior designer

שימוש בטרנד הבוטני באופנים אחרים –
שימוש בהדפסים הלקוחים מהעולם הבוטני בטקסטיל, בטפטים ובאקססוריז. אפשר לשלב בחלל כלים ועציצים מחומרים טבעיים או לחזור בזמן למקרמה שהיה בכל בית בשנות ה-70, ועשה קאמבק בשנים האחרונות.
בין אם תבחרו בצמחים טבעיים או בצמחים מלאכותיים, רצוי להניח אותם במקבצים של 2-3 כלים בגדלים שונים ובמרקמים שונים כדי ליצור עניין.

חשבתם לרענן את סביבת העבודה שלכם ולהפוך אותה ליותר ירוקה? רציתם שסביבות העבודה שלכם יהיו יותר נעימות ומטיבות, ואתם מתלבטים כיצד? אשמח להגיע לפגוש אתכם ולייעץ לכם עם כל הידע והניסיון שצברתי, יחד נחשוב מה הפתרון שהכי מתאים ועובד עבורכם. אתם מוזמנים ליצור קשר דרך הווטסאפ או בטלפון 050-7854502, ליאת שפיר

צרו קשר

לקביעת פגישת ייעוץ ופרטים נוספים

דילוג לתוכן